Získejte týdenní dropy co nejrychleji. Tato CS2 XP farm trasa pro rok 2026 vám ukáže přesné výpočty, jak dosáhnout 5 000 XP a vyzvednout Care Package v rekordním čase.
Matematika týdenních dropů: Násobiče a limity XP Overload
Každá úroveň profilu v Counter-Strike 2 vyžaduje 5 000 XP. Na účtech se stavem Prime vám první postup na novou úroveň během týdenního cyklu zajistí balíček Care Package se čtyřmi předměty (vybíráte si dva). Náhodné hraní může trvat i čtyři hodiny. Pokud však využijete násobiče od Valve, zkrátíte tento čas pod 90 minut.
Každý týdenní cyklus začíná aktivním bonusovým fondem. Za prvních 4 500 XP získáváte 4násobný násobič k základním odměnám ze zápasů. Po překročení této hranice klesne násobič na 2x a následně na základní hodnotu 1x.

Grindování nad rámec týdenního dropu naráží na prudce klesající výnosy. Zisk mezi 11 166 a 11 200 XP v jednom cyklu aktivuje stav XP Overload, který sníží zisky ze zápasů na násobič 0,175x (17,5 % standardních odměn) a přidá ikonu blesku vedle vašeho jména v tabulce. Pokud zrovna neusilujete o roční služební medaili, po zajištění balíčku přestaňte hrát kvůli XP.
Dobití Steam Rusko
4.26 · 549 prodáno
- -30%
Steam Russia 100 Rubles
Koupit nyníKč 36.17
Kč 47.03
- -70%
Steam Russia 50 RUB
Koupit nyníKč 18.08
Kč 30.71
- -70%
Steam Russia 200 RUB
Koupit nyníKč 72.31
Kč 122.84
- -70%
Steam Russia 300 RUB
Koupit nyníKč 108.71
Kč 184.91
- -70%
Steam Russia 400 RUB
Koupit nyníKč 144.88
Kč 246.33
- -70%
Steam Russia 500 RUB
Koupit nyníKč 180.81
Kč 307.32
- -70%
Steam Russia 600 RUB
Koupit nyníKč 216.97
Kč 368.96
- -70%
Steam Russia 700 RUB
Koupit nyníKč 253.14
Kč 430.38
- -70%
Steam Russia 800 RUB
Koupit nyníKč 289.32
Kč 491.80
- -70%
Steam Russia 900 RUB
Koupit nyníKč 325.47
Kč 553.22
- -70%
Steam Russia 1000 RUB
Koupit nyníKč 361.40
Kč 614.43
- -70%
Steam Russia 1200 RUB
Koupit nyníKč 433.94
Kč 737.70
- -70%
Steam Russia 1500 RUB
Koupit nyníKč 542.20
Kč 921.75
- -70%
Steam Russia 2000 RUB
Koupit nyníKč 723.03
Kč 1229.07
- -70%
Steam Russia 3000 RUB
Koupit nyníKč 1084.67
Kč 1843.93
- -70%
Steam Russia 5000 RUB
Koupit nyníKč 1807.23
Kč 3072.36
- -70%
Steam Russia 4000 RUB
Koupit nyníKč 1446.06
Kč 2458.36
Efektivita jednotlivých režimů: Kde se váš herní čas vyplatí
Kompetitivní režimy na kola odměňují výhradně za vyhraná kola. Deathmatch a Casual se odvíjejí od osobního skóre v tabulce.
Níže uvedená tabulka shrnuje matematickou výtěžnost, základní sazby a navýšené zisky napříč všemi oficiálními matchmakingovými režimy od Valve.
| Herní režim | Vzorec pro výpočet | Základní zisk XP | Max. odměna (4x bonus) | Délka zápasu | XP za minutu (s bonusem) |
|---|---|---|---|---|---|
| Competitive (5v5) | 30 XP za vyhrané kolo | Až 390 XP (výhra 13:0) | 1 560 XP | 25–35 min | ~44,5–62,4 XP/min |
| Režim Premier | 30 XP za vyhrané kolo | Až 480 XP (16:14 v prodloužení) | 1 920 XP | 30–45 min | ~42,6–64,0 XP/min |
| Nenáročný režim (Casual) | 4,0x osobní skóre | 136–188 XP (skóre 34–47) | 544–752 XP | 12–15 min | ~36,2–50,1 XP/min |
| Wingman (2v2) | 15 XP za vyhrané kolo | Až 135 XP (výhra 9:0) | 540 XP | 15–20 min | ~27,0–36,0 XP/min |
| Retakes | 2,0x osobní skóre | 64–92 XP za zápas | 256–368 XP | 8–10 min | ~25,6–36,8 XP/min |
| Deathmatch | 0,2x osobní skóre | Zastropováno na 75 XP (skóre 375) | 300 XP (tvrdý limit) | 10 min | 30,0 XP/min |
| Arms Race (Závod ve zbrojení) | 0,2x osobní skóre | 12–50 XP za zápas | 48–200 XP | 7–10 min | ~4,8–20,0 XP/min |
Shrnutí: Režimy Competitive a Premier nabízejí nejvyšší hustotu XP za odehranou minutu, zatímco Deathmatch a Arms Race zaostávají kvůli přísným stropům a nízkým násobičům.
V režimech Competitive a Premier získáte 30 základních XP za vyhrané kolo. Standardní výhra za 13 kol v základní hrací době přináší 390 základních XP – se 4násobným týdenním bonusem tedy 1 560 XP. Zápasy Premier, které dospějí k prodloužení 16:14, vynesou až 480 základních XP (1 920 XP s bonusem). Režim Premier vyžaduje úroveň profilu 10 a status Prime, ale nabízí stejnou odměnu 30 XP za kolo jako klasický Competitive s výběrem map.
Nenáročné zápasy (Casual) představují spolehlivou zálohu. Modifikátor 4,0x osobního skóre znamená, že při zisku 34 až 47 bodů obdržíte 136 až 188 základních XP (544 až 752 XP s bonusem). Tím se vyhnete nulovému zisku XP, pokud by vám hrozila prohra 0:13 v režimu 5v5.
Devadesátiminutová trasa: Postupná rotace zápasů krok za krokem
Chcete-li svůj drop získat rychle, postupujte hned po týdenním resetu serverů podle těchto kroků:
- Zkontrolujte aktivní týdenní mise: Otevřete si přehled misí. Týdenní mise udělují fixní bonus 550 až 1 050 XP. Zjistěte, zda aktivní nabídka obsahuje úkol na výhru 11 nebo 18 kol v režimu Competitive.
- Spusťte vyhledávání 5v5 Competitive na konkrétních mapách: Zahrajte si dva zápasy na svých oblíbených mapách (Dust II, Mirage nebo Inferno). Zisk 13 kol v každém zápase vám vynese 1 560 XP za výhru (celkem 3 120 XP) a posune postup v misi.
- Dokončete mapovou misi: Druhá výhra splní cíl mise na 18 kol a přinese 1 050 fixních bonusových XP. Váš celkový zisk dosáhne 4 170 XP za zhruba 60 až 70 minut.
- Oderajte jeden Deathmatch pro misi na killy: Spusťte jeden desetiminutový Deathmatch na určené mapě. Splnění kvóty zabití vám přinese 550 až 600 XP z mise a k tomu 300 XP z limitu zápasu s bonusem, čímž překročíte 5 000 XP.
- Vyzvedněte si týdenní Care Package: Otevřete nabídku Care Package v hlavním menu, vyberte si dva předměty a pro daný týden už nemusíte v oficiálních režimech kvůli dropu hrát.
Celková herní doba: 80 až 90 minut.
Deathmatch vs. Arms Race: Konec zastaralého grindování
Dřívější doporučení hrát Deathmatch nebo Arms Race pro týdenní dropy jsou z matematického hlediska zastaralá.
Deathmatch omezuje základní zisk ze zápasu na 75 XP při násobiči skóre 0,2. K dosažení tohoto stropu 75 XP potřebujete osobní skóre 375; body nad tuto hranici nepřinášejí žádné XP. I se 4násobným bonusem je celý desetiminutový zápas zastropován na pouhých 300 celkových XP.
Získání celé úrovně 5 000 XP výhradně přes Deathmatch vyžaduje 17 špičkově odehraných zápasů – to jsou téměř tři hodiny nepřetržitého hraní bez započtení čekání ve frontě. Režim Arms Race přináší ještě méně, pouhých 12 až 50 základních XP za hru, což vyžaduje 20 až 25 zápasů. Raději hrajte 5v5 Competitive.

Přehled dropů a tabulka pravděpodobností Care Package pro rok 2026
Postup na novou úroveň nabízí čtyři předměty: jeden kontejner, dva skiny a jeden graffiti sprej. Vybíráte si dva. Nabídka kontejnerů byla upravena v aktualizaci z 11. března 2026, která zařadila terminály přímo do primární rotace.
Níže uvedená tabulka uvádí aktivní pravděpodobnosti dropu kontejnerů v roce 2026.
| Název kontejneru / terminálu | Pravděpodobnost aktivního dropu | Typ fondu dropů | Historický kontext |
|---|---|---|---|
| Sealed Dead Hand Terminal | ~32 % | Aktivní primární drop | Přidáno v aktualizaci 11. března 2026 |
| Sealed Genesis Terminal | ~17 % | Aktivní standardní drop | Přidáno v aktualizaci 11. března 2026 |
| Kilowatt Case | ~17 % | Aktivní standardní drop | Ponecháno v prime fondu dropů |
| Revolution Case | ~17 % | Aktivní standardní drop | Ponecháno v prime fondu dropů |
| Dreams & Nightmares Case | ~17 % | Aktivní standardní drop | Ponecháno v prime fondu dropů |
Shrnutí: Sealed Dead Hand Terminal je nejčastějším dropem s pravděpodobností zhruba 32 %, zatímco dřívější 1% vzácné dropy beden (např. Bravo case) byly z týdenních balíčků zcela vyřazeny.
Aktivní fond skinů čerpá z pěti kolekcí: The Harlequin, The Achroma, The Ascent, The Boreal a The Radiant. Starší kolekce (Safehouse, Dust 2, 2018 Nuke, 2018 Inferno) byly z týdenních dropů vyřazeny.
Opotřebení skinů z Care Package se řídí pevnými pravděpodobnostmi:
- Factory New (float 0.00–0.07): šance ~3 %
- Minimal Wear: šance ~24 %
- Field-Tested: šance ~33 %
- Well-Worn: šance ~24 %
- Battle-Scarred: šance ~16 %
Vybírejte kontejner nebo terminál společně se skinem s nejvyšší hodnotou. Pokud plánujete bedny otevírat a ne je prodávat, můžete si snadno pořídit klíče přes dobití zůstatku Steam a mít svůj účet vždy připravený.
Globální harmonogram resetu a časová okna pro násobiče
Násobič 4x a nárok na Care Package se celosvětově obnovují každé úterý v noci / ve středu ráno. Zápasy ukončené před tímto časem se počítají do končícího cyklu; pokud zápas skončí pět minut po resetu, XP se započítají již do nového 4x fondu.
Níže uvedená tabulka uvádí přesné časy resetu dropů napříč hlavními časovými pásmy.
| Region / Časové pásmo | Den resetu | Přesný čas resetu |
|---|---|---|
| Greenwichský střední čas (GMT / UTC) | Středa | 1:00 – 2:00 GMT |
| Tichomořský čas (PT) | Úterý | 18:00 PT |
| Centrální čas (CT) | Úterý | 20:00 CT |
| Východní čas (ET) | Úterý | 21:00 ET |
| Středoevropský čas (SEČ / CET) | Středa | 2:00 – 3:00 SEČ |
| Moskevský standardní čas (MSK) | Středa | 4:00 – 5:00 MSK |
Shrnutí: Naplánujte si hlavní kompetitivní hraní hned na úterní večer (Amerika) nebo středeční ráno (Evropa/SNS), abyste 4x bonus vyčerpali bez odkladu.
Týdenní mise a postup k získání služební medaile pro rok 2026
Odměny z týdenních misí přinášejí fixní XP, které nejsou ovlivněny násobičem Overload 0,175x. I v režimu Overload vám odměny z misí připíšou plných 100 % své hodnoty.
- Výhry na kompetitivních mapách (18 kol): Uděluje fixní bonus 1 050 XP.
- Výhry na kompetitivních mapách (11 kol): Uděluje fixní bonus 750 XP.
- Výhry na kompetitivních mapách (5 kol): Uděluje fixní bonus 550 XP.
- Zabití zbraněmi v Deathmatchi: Uděluje fixní bonus 550 až 600 XP.
Dosažení úrovně profilu 40 (Global General) vyžaduje celkem 196 000 XP. Po dosažení úrovně 40 můžete provést reset na úroveň 1 a vyzvednout si služební medaili pro rok 2026.

Služební medaile pro rok 2026 obsahuje šest barevných úrovní: 1. Úroveň 1: Šedá 2. Úroveň 2: Zelená 3. Úroveň 3: Modrá 4. Úroveň 4: Fialová 5. Úroveň 5: Růžová 6. Úroveň 6: Červená
Vyšší úrovně (fialová, růžová, červená) vyžadují pravidelné týdenní hraní hluboko v penalizaci Overload. Pro nákupy vstupenek nebo na komunitním trhu během grindování vám rychlé dobití peněženky Steam zajistí, že nikdy nezmeškáte žádnou nabídku.
Klíčová pravidla: Jak se vyhnout trestům za opuštění hry a odpojení
XP ze zápasu se započítávají až na finální pozápasové tabulce. Opuštění hry, odpojení před rozhodujícím kolem nebo vyhození hlasováním vede ke ztrátě všech XP (0 XP) a udělení penalizace (cooldown) na vyhledávání zápasů.
Chraňte svůj herní čas dodržováním tří přísných pravidel: * Nikdy nehrajte Premier sólo, když jste v tiltu: Prohra 0:13 znamená 0 XP (30 x 0 = 0). Pokud se vám nedaří, přepněte na režim Casual, kde získáte 136 až 188 základních XP bez ohledu na výkon týmu. * Pro expení ignorujte komunitní servery a mapy z workshopu: Vlastní servery, externí kompetitivní platformy ani mapy z workshopu neudělují oficiální profilové XP. Hrajte pouze na oficiálních serverech Valve. * Prodloužení jsou XP zdarma: V režimu Premier při expení nikdy nehlasujte pro remízu. Vítězství v prodloužení (16:14) zvýší základní zisk na 480 XP (1 920 XP s bonusem).
Až vám padne týdenní bedna a budete ji chtít otevřít, spolehlivá služba pro dobití Steamu vám zajistí prostředky na nákup klíčů bez zbytečných průtahů.
Často kladené otázky
Jaký je nejrychlejší herní režim pro získání týdenního Care Package v CS2?
Nejrychlejší jsou režimy Competitive a Premier, které udělují 30 základních XP za vyhrané kolo (až 1 560 XP za výhru se 4násobným týdenním bonusem). Výhra ve dvou až třech zápasech 5v5 v kombinaci s týdenními misemi vám umožní dosáhnout 5 000 XP za méně než 90 minut.
Kdy dochází k týdennímu resetu XP bonusu a dropů v CS2?
Týdenní reset probíhá v noci z úterý na středu mezi 1:00 a 2:00 GMT (v úterý v 18:00 PT / 21:00 ET, tj. středa 2:00–3:00 SEČ). Reset obnoví váš 4x bonusový fond a možnost získat další Care Package.
Jaké předměty obsahuje týdenní balíček CS2 Care Package?
Každý balíček nabízí čtyři předměty, z nichž si vybíráte dva: jednu bednu se zbraněmi nebo terminál a k tomu skiny zbraní z aktivních kolekcí nebo graffiti spreje.
Co je CS2 XP Overload a jak funguje snížený zisk XP?
XP Overload se aktivuje po získání přibližně 11 166 XP během jednoho týdne. Zisk XP z dalších zápasů se sníží na násobič 0,175x (17,5 % běžné hodnoty) a vedle vašeho jména se až do dalšího resetu zobrazí ikona blesku.
Lze z týdenního balíčku CS2 Care Package získat nůž nebo rukavice?
Ne. Nože ani rukavice z balíčků Care Package přímo nepadají. Lze je získat výhradně otevřením zbraňových beden nebo nákupem na komunitním trhu Steam.
Dávají komunitní servery nebo mapy z workshopu XP v CS2?
Ne. Profilové XP lze získat výhradně na oficiálních matchmakingových serverech od Valve. Komunitní servery, externí ligy ani mapy z workshopu žádné XP neudělují.
Dávají týdenní mise v CS2 XP i při penalizaci XP Overload?
Ano. Bonusové XP z misí (550 až 1 050 XP) nepodléhají penalizaci Overload a připisují se v plné výši.
Taktické zhodnocení týdenního grindu v CS2
Neztrácejte hodiny na Deathmatch serverech s nízkými limity. Nejrychlejší způsob, jak získat týdenní Care Package pro rok 2026, je čistě systematický: vyhrajte dva zápasy v 5v5 Competitive pro splnění mise na 18 kol, doplňte zbývající body v jedné zacílené Deathmatch misi a vezměte si svůj drop. Vyberte si bednu a nejhodnotnější skin a pak se odhlašte až do úterního resetu.







